ForumKrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Pse Nj Njeri Duhet T Besoj N Kuran..!!!

Shko posht 
AutoriMesazh
KraLi
Antar Aktiv
Antar Aktiv
KraLi

Male Numri i postimeve : 182
Age : 31
Location : Zvicer
Job/Hobbies : Hacker
Registration date : 21/05/2007

Pse Nj Njeri Duhet T Besoj N Kuran..!!! Empty
MesazhTitulli: Pse Nj Njeri Duhet T Besoj N Kuran..!!!   Pse Nj Njeri Duhet T Besoj N Kuran..!!! Icon_minitimeFri May 25, 2007 2:35 pm

Kush me thote ju lutem perse nje njeri duhet te besoj ne kuran?

Kur ne kuran ka shume kontradita?!?

Pse njerezit qe besojne ne kuran nuk lexojne biblen duke treguar ne kete rast nje hipokrizi te madhe?

Sepse ne kuran eshte shkruar qarte se myslymanet duhet te lexojne "Toren" = dhiaten e vjeter + Ungjillin!

Pastaj nese dikush thote se bibla eshte e modifikuar(prandaj nuk e
lexoj) kjo gje shkon ne kontradite me kuranin ku thuhet qe asnje nuk
mund te modifikoje librat qe zoti i ka shkruar, duke theksuar(kurani)
qe
Bibla eshte liber i zotit.

Perse u dashkerka kurani per njerezit kur zoti solli shume kohe me pare
biblen qe eshte shume here me e sakte dhe AUTENTIKE se kurani qe nuk
eshte shkruar sic pretendohet nga Muhamedi(i cili nuk dinte te
"shkruante" kur ai vete ishte nje tregetar dhe ne ate kohe nuk
egzistonin numrat por vetem shkronjat) por eshte shkruar pas vdekjes se
tij?!?
Mbrapsht n krye Shko posht
http://lezet.high-forums.com
Junior
Antare
Antare
Junior

Male Numri i postimeve : 64
Age : 28
Location : IHAAAAAA LARG LARGG
Registration date : 23/05/2007

Pse Nj Njeri Duhet T Besoj N Kuran..!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Nj Njeri Duhet T Besoj N Kuran..!!!   Pse Nj Njeri Duhet T Besoj N Kuran..!!! Icon_minitimeSun May 27, 2007 12:10 am

Sepse thuhet se ate e shkruajti Muhamedi a.s.
Mbrapsht n krye Shko posht
http://www.junior-06.tk
nora-the best
Antar Fillestar
Antar Fillestar


Female Numri i postimeve : 2
Location : italia...
Registration date : 08/06/2007

Pse Nj Njeri Duhet T Besoj N Kuran..!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Nj Njeri Duhet T Besoj N Kuran..!!!   Pse Nj Njeri Duhet T Besoj N Kuran..!!! Icon_minitimeFri Jun 08, 2007 1:20 pm

,,,,Shok te nderuar kjo tem esht shum delikate por qe ja vjen edhe te diskutohet,,feja esht diqka per te cilen njeriu ka nevoj per tu dhen kuptim me pozitiv jetes son kaq te komplikuar,,,nejse ndoshta e teprova pak me kete,,,por si ne perfundim dua te them qe feja me pacifiste, e pasur dhe me zotrore esht feja jon muslimane,,,,KURANI esht nje liber i shejt , i shkruar nga muhameti(xhelehshane hu),,,dhe libri i par qe zbriti ne tok per tu dhen udhezime gjith njerzimit,,,ne e zgjodhem ate dhe kemi bere zgjedhjen me te qelluar,,,,e vetmja gje qe me brengos esht fakti qe, disa njerz fenomenin e terrorizmit ne kulturen orientale duan qe ta perziejn me ate qe esht e shkruar ne kuran,,,,JU LUTEM ,mos i gjeneralizoni gjerat sepse kurani nuk na meson se si te pergjakemi por na jep si nje fjal te par..PAQE DHE LUMTURI,,,,,,,me respekt per ju te gjithve,,,(leonora)
Mbrapsht n krye Shko posht
Sponsored content
Pse Nj Njeri Duhet T Besoj N Kuran..!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Nj Njeri Duhet T Besoj N Kuran..!!!   Pse Nj Njeri Duhet T Besoj N Kuran..!!! Icon_minitime

Mbrapsht n krye Shko posht
 
Pse Nj Njeri Duhet T Besoj N Kuran..!!!
Mbrapsht n krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi
 :: Jeta dhe vdekja :: Feja Jone Muslimane-
Krce tek: