Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumKrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!!

Shko posht 
2 posters
AutoriMesazh
KraLi
Antar Aktiv
Antar Aktiv
KraLi


Male Numri i postimeve : 182
Age : 34
Location : Zvicer
Job/Hobbies : Hacker
Registration date : 21/05/2007

Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!! Empty
MesazhTitulli: Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!!   Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!! Icon_minitimeMon May 21, 2007 10:47 am

Antar te dashur ketu mmund te SHkruani Poezi dashurie ne Gjuhen tone te dashur pra Gjuhen Shqipe... me respekt nga KraLi..
Mbrapsht n krye Shko posht
http://lezet.high-forums.com
ZaVraKja
Administratore
Administratore
ZaVraKja


Female Numri i postimeve : 106
Age : 34
Location : KuMaNoVa
Job/Hobbies : Sport
Registration date : 20/05/2007

Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!! Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!!   Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!! Icon_minitimeMon May 28, 2007 9:25 am

dashuria esht gje e bukur
dashuria esht nje loj
dashuri esht ajo
qe ndjej per ty
tani dhe cdo her
dashuria del nga shpirti
esht porsi nje keng
ate qe dashuron
kurr per jet nuk
e harron
por cdo dit e me shum
e dashuron

te dua me gjith zemer
me trup dhe me shpirt
do te dua gjithmon
nuk e di nese e ke dit
por do te dua gjithmon
ne terr dhe ne drit
ne jet dhe ne varr
gjithmon me vete
do te te mbaj
Mbrapsht n krye Shko posht
http://lezet.high-forums.com
ZaVraKja
Administratore
Administratore
ZaVraKja


Female Numri i postimeve : 106
Age : 34
Location : KuMaNoVa
Job/Hobbies : Sport
Registration date : 20/05/2007

Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!! Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!!   Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!! Icon_minitimeMon May 28, 2007 9:28 am

me ty nuk isha
me ty sdo jem
ne mendje do te kem
edhe pse i imi kurr sdo jesh
gjithmon ne hijen tende
do me kesh

perse vall po qaj per ty
perse vall kaq shum mundime
perse sme del dot
nga zemra ime

noshta kurr sdo te te takoj
noshta kurr sdo te shikoj
deri sa te vdes
per ty do te mendoj
dhe ne jeten tjeter
do te te takoj
dhe ne jeten tjeter
me ty do te jetoj
sdo ket njeri qe te na largoj
Mbrapsht n krye Shko posht
http://lezet.high-forums.com
ZaVraKja
Administratore
Administratore
ZaVraKja


Female Numri i postimeve : 106
Age : 34
Location : KuMaNoVa
Job/Hobbies : Sport
Registration date : 20/05/2007

Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!! Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!!   Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!! Icon_minitimeMon May 28, 2007 9:29 am

Pas mesnate shikoj yjet
Rri gjate qe t'i numeroj
Ne mesin e tyre ishe edhe TI
S'di pse s'munda te dalloj,

Nese je ne mesin e tyre
Te lus nje shikim ma fal
Ti pas mesnates ishe ne gjume
Me tradhtoj ai shikim
Me kot mbeta pa gjume
S'ishe ti,

ishe MALLI IM.
Mbrapsht n krye Shko posht
http://lezet.high-forums.com
ZaVraKja
Administratore
Administratore
ZaVraKja


Female Numri i postimeve : 106
Age : 34
Location : KuMaNoVa
Job/Hobbies : Sport
Registration date : 20/05/2007

Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!! Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!!   Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!! Icon_minitimeMon May 28, 2007 9:31 am

Me Fal Qe Te Dua

Me fal qe te dua kaq shume
me fal qe ne zemer te lendoj
me fal por eshte teper vone
nuk mundem un ty te harroj
Me fal qe te bera pa dashur
per mua pa qellim te mendosh
me fal qe te bera per mua
poezi me dhimbje te krijosh
Me fal por njeriu prandaj vuan
te dashuroje nje njeri si TI
ti thaje lotet pa kaluar qerpikun
dhe kur te prek buzet te QUHET DASHURI
Me fal por nuk te them dot te dua
nuk dua me puthje nga ty
ato jane vec dhimbje per zemren
ato me bejne te ndihem NJERI
Por un njeri nuk dua me te jem
nuk dua un me te flas per dashurine
sepse ti me nxore nga zemra
pa ty jeta ime s'ka kuptim
Me fal qe prap po te lendoj
me fal qe PERJETE DO TE DUA
me fal por nuk e di si i behet
me nje njeri te c'mendur si mua
E cmendur se te tjeret i dua si veten
e c'mendur se tregoj te verteten
e c'mendur se jam e sinqerte
se ty te dua me shume se nje jete
Me fal per te metat e mia
me fal qe te dhashe nje shekull dashuri
por jeta i ka keto padrejtesi
jeta me solli tek TI
Dhe ti si nje qenie e pafaj
si nje engjell me zemer te vrare
ti ke dicka te vecante
ti ke shume lote te pathare
Me vjen keq qe un nuk arrita
te te kthej buzeqeshjen perseri
ashtu sic ti ma ktheve mua
DHE ME BERE TE NDIHEM NJERI
Mbrapsht n krye Shko posht
http://lezet.high-forums.com
Sponsored content

Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!! Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!!   Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!! Icon_minitime

Mbrapsht n krye Shko posht
 
Poezi Dashurie N Gjuhn Shqipe.....!!
Mbrapsht n krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi
 :: Me Prane Njeri Tjetrit :: Dashuria-
Krce tek: