Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Pse Njė Njeri Duhet Tė Besoj Nė Kuran..!!!

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
KraLi
Antar Aktiv
Antar Aktiv
KraLi


Male Numri i postimeve : 182
Age : 34
Location : Zvicer
Job/Hobbies : Hacker
Registration date : 21/05/2007

Pse Njė Njeri Duhet Tė Besoj Nė Kuran..!!! Empty
MesazhTitulli: Pse Njė Njeri Duhet Tė Besoj Nė Kuran..!!!   Pse Njė Njeri Duhet Tė Besoj Nė Kuran..!!! Icon_minitimeFri May 25, 2007 2:35 pm

Kush me thote ju lutem perse nje njeri duhet te besoj ne kuran?

Kur ne kuran ka shume kontradita?!?

Pse njerezit qe besojne ne kuran nuk lexojne biblen duke treguar ne kete rast nje hipokrizi te madhe?

Sepse ne kuran eshte shkruar qarte se myslymanet duhet te lexojne "Toren" = dhiaten e vjeter + Ungjillin!

Pastaj nese dikush thote se bibla eshte e modifikuar(prandaj nuk e
lexoj) kjo gje shkon ne kontradite me kuranin ku thuhet qe asnje nuk
mund te modifikoje librat qe zoti i ka shkruar, duke theksuar(kurani)
qe
Bibla eshte liber i zotit.

Perse u dashkerka kurani per njerezit kur zoti solli shume kohe me pare
biblen qe eshte shume here me e sakte dhe AUTENTIKE se kurani qe nuk
eshte shkruar sic pretendohet nga Muhamedi(i cili nuk dinte te
"shkruante" kur ai vete ishte nje tregetar dhe ne ate kohe nuk
egzistonin numrat por vetem shkronjat) por eshte shkruar pas vdekjes se
tij?!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://lezet.high-forums.com
Junior
Antare
Antare
Junior


Male Numri i postimeve : 64
Age : 31
Location : IHAAAAAA LARG LARGG
Registration date : 23/05/2007

Pse Njė Njeri Duhet Tė Besoj Nė Kuran..!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Njė Njeri Duhet Tė Besoj Nė Kuran..!!!   Pse Njė Njeri Duhet Tė Besoj Nė Kuran..!!! Icon_minitimeSun May 27, 2007 12:10 am

Sepse thuhet se ate e shkruajti Muhamedi a.s.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.junior-06.tk
nora-the best
Antar Fillestar
Antar FillestarFemale Numri i postimeve : 2
Location : italia...
Registration date : 08/06/2007

Pse Njė Njeri Duhet Tė Besoj Nė Kuran..!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Njė Njeri Duhet Tė Besoj Nė Kuran..!!!   Pse Njė Njeri Duhet Tė Besoj Nė Kuran..!!! Icon_minitimeFri Jun 08, 2007 1:20 pm

,,,,Shok te nderuar kjo temč esht shum delikate por qe ja vjen edhe te diskutohet,,feja esht diqka per te cilen njeriu ka nevoj per tu dhen kuptim me pozitiv jetes son kaq te komplikuar,,,nejse ndoshta e teprova pak me kete,,,por si ne perfundim dua te them qe feja me pacifiste, e pasur dhe me zotrore esht feja jon muslimane,,,,KURANI esht nje liber i shejt , i shkruar nga muhameti(xhelehshane hu),,,dhe libri i par qe zbriti ne tok per tu dhen udhezime gjith njerzimit,,,ne e zgjodhem ate dhe kemi bere zgjedhjen me te qelluar,,,,e vetmja gje qe me brengos esht fakti qe, disa njerz fenomenin e terrorizmit ne kulturen orientale duan qe ta perziejn me ate qe esht e shkruar ne kuran,,,,JU LUTEM ,mos i gjeneralizoni gjerat sepse kurani nuk na meson se si te pergjakemi por na jep si nje fjal te parč..PAQE DHE LUMTURI,,,,,,,me respekt per ju te gjithve,,,(leonora)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Pse Njė Njeri Duhet Tė Besoj Nė Kuran..!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Njė Njeri Duhet Tė Besoj Nė Kuran..!!!   Pse Njė Njeri Duhet Tė Besoj Nė Kuran..!!! Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pse Njė Njeri Duhet Tė Besoj Nė Kuran..!!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» A duhet te shkohet ne fund te botes per dashuri...?
» A degjoni Kuran apo Lexoni??

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Jeta dhe vdekja :: Feja Jone Muslimane-
Kėrce tek: